STACJA DEKORACJA – dekoracja kuchni

Dekoracja kuchni może odmienić ją nie do poznania. Nie musimy godzić się na kuchnię zwyczajną, bez wyrazu i taką, jaką mają wszyscy. Przygotowałam dla Was dzisiaj inspiracje, które tchną w nią duszę.

Kuchnia to bardzo specyficzne pomieszczenie. Najczęściej chcemy, by jej forma była prosta, bez zbędnych udziwnień. Może warto urozmaicić ją dekoracjami i trochę spersonalizować?

Farba tablicowa, magnetyczna albo…taka i taka!

Ściana tablicowa coraz chętniej stosowana jest w mieszkaniach. Nic dziwnego, bo wygląda bardzo atrakcyjnie. Sprawdzi się szczególnie w kuchni, gdzie możemy wykorzystać ją jako miejsce na notatki. Mamy duży wybór jeśli chodzi o kolory, najczęściej jednak decydujemy się na czarną, bo ładnie kontrastuje z jasnymi powierzchniami. Możemy zastosować ją na pustej ścianie, nad blatem, a nawet na szafkach kuchennych czy lodówce. Decydując się na to rozwiązanie warto zaopatrzyć się w niesypiącą kredę.

dekoracja kuchniŹródło zdjęcia: www.urzadzamy.pl

Podniebne garnki

Ktoś mógłby pomyśleć, że to chaotyczne i niepraktyczne. Jeśli jednak dobierzemy odpowiednio kolorystykę i nie wywiesimy wszystkich garnków, które mamy w swoich zasobach, pomysł ten wprowadzi do naszej kuchni odrobinę szaleństwa i nieszablonowości.

dekoracja kuchniŹródło zdjęcia: ANA LORE BURLIGA MIRANDA ARQUITETURA / www.homify.pl

Oryginalne półki

Można zawiesić je nad kuchennym stołem lub na pustej ścianie. Oryginalne półki nadają wnętrzu charakteru i przyciągają wzrok. Warto także wprowadzić wyrazisty kolor w postaci dodatków.

dekoracja kuchniŹródło zdjęcia: MISS-RED-FOX.DE / www.homify.pl

Alkohol dobrze wyeksponowany

Stojaki na wino mogą przybierać przeróżne formy i kształty. Niektóre z nich są zabudowane, inne stanowią tylko „gołą” konstrukcje. To rozwiązanie nie tylko dla smakoszów wina. Czegóż się nie robi dla dobrego designu?

dekoracja kuchniŹródło zdjęcia: www.sztuka-wnetrza.pl

Naturalny stół

Czyli stół i doniczka w jednym. Dobrym pomysłem jest zasadzenie  świeżych ziół w specjalnie przygotowanym otworze. Jeśli spodobał Wam się ten pomysł czym prędzej biegnijcie do stolarza i sprawcie sobie takie cudo (to moja nowa zachcianka 😉 ).

dekoracja kuchniŹródło zdjęcia: www.estetykakulinarna.blogspot.com

Pojemniki na żywność

Stylowe pojemniki na żywność nie muszą wcale kosztować majątku. Wykazując się odrobiną kreatywności możemy stworzyć pojemniki, będące jednocześnie ciekawą dekoracją.

dekoracja kuchniŹródło zdjęcia: www.kobiecegadzety.pl

Ziołowy ogródek…na parapecie

Wiosnę warto przywitać ziołowym ogródkiem na parapecie. Kuchnia zyska w ten sposób dużo świeżości i naturalnego klimatu. Dzięki niemu stworzymy namiastkę ogrodu w swoim mieszkaniu.

dekoracja kuchni

Tablica magnetyczna – „zapasy pod kontrolą”

Naszą kuchnię może urozmaicić tablica magnetyczna „zapasy pod kontrolą”. Nie dość, że ozdobi wnętrze, to jeszcze jest bardzo przydatna. Pomysł na jej wykonanie znalazłam na blogu Niebałaganki, która zaproponowała ten prosty, a jednocześnie bardzo ciekawy sposób na zapanowanie nad zapasami żywności.

dekoracja kuchniŹródło zdjęcia: www.niebalaganka.pl

Niecodzienne przybory kuchenne

Wystarczy odrobina nietoksycznej farby i można „ubrać” przybory kuchenne pod kolor kuchni. Proste i efektowne.

brightnest comŹródło zdjęcia: www.brightnest.com

Mam nadzieję, że przywołane przeze mnie kuchenne dekoracje przypadły Wam do gustu. Większość z nich możecie wykonać samodzielnie, co jest ogromną zaletą. Która propozycja podoba Wam się najbardziej?